POLİETİLEN ÜRÜNLER, polietilen urunler, POLYESTER ÜRÜNLER, polyester urunler, DEPO KAPLAMA, Yatay su depoları, Dikey Su Depoları, Salamura Depolar, Plastik Tanklar

CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Cam Elyaf Takviyeli CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI San. in temel faaliyetleri poliüretan yapımı su depoları , cam elyaftan yapılma su depoları ve satımıdır. Konusunda İstanbul piyasasında önemli bir paya sahip olan şirketimiz , İstanbul dışındada geniş yer teşkil etmektedir. Şirketimiz su depoları dik yatık su depoları fiberglas su depoları imal etmektedir.

CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Nedir CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Yapısı :

1. Tereftalik asitle etilen glikolün polimerleşmesinden oluşur. Boyacılıkta , kumaş polyester Su Deposu ve lâstik sanayiinde , ayrıca korozyona karşı koruyucu olarak kullanılır.
2. Tahta üzerine sürüldüğünde hava higroskopik ve fiziksel koşullarına karşı koruyucu , parlak bir katman oluşturan poliasidin doymamış alkollere veya glikollere etkimesiyle elde edilen kimyasal madde.

Diğer bir tanım: CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI kelimesi birleşik bir kelime olup , çok anlamlı POLY ve organik bir tuzu ifade eden kimyasal bir terim olan ESTER den oluşur. POLYESTER kelimesini , çok sayıda organik tuz olarak da ifade edebiliriz. Ayrıca ester molekülleri zincirini Polimer olarak da tanımlayabiliriz.
Doymamış ilk polyester Su Deposu reçinelerin ilk pratik uygulama örneği 2. Dünya savaşındadır. Fakat cam elyafı ile takviye edilmesi , çok sağlam ve hafif bir malzeme olduğunun anlaşılması 1950 de olmuştur. Günümüzdeki polyester Su Deposu doymamış reçineler ilk hallerine göre çok daha üstün özelliklere sahiptir.
Hem Türkiye’ de hem de Dünya’ da CTP uygulamalarında en yaygın olarak kullanılan doymamış polyester Su Deposu reçineler , Takviyeli plastikler içinde termoset grubunda yer alan bir reçinedir. El yatırması gibi basit kalıplama tekniklerinden , en karmaşık makineleşmiş kalıplama tekniklerine kadar , her türlü kalıplama tekniğine hitap eder. CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI reçineler , çok geniş bir kimyasal aileyi kapsar ve genel olarak dibazik asitlerle , polihidrik alkollerin kondensasyon reaksiyonu sonucunda elde edilir.
Dibazik Asit + Polihidrik Alkol = CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Reçine + H2O Kullanılan dibazik asit türüne bağlı olararak , doymamış polyester Su Deposu reçineler , kompozitin genel amaçlı veya kimyasal dayanımlı olmasını sağlayacak şekilde , ortoftalik veya izoftalik olarak adlandırılır.

CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI , polimerlerin bir kategorisi veya daha özel olarak ana bağları içinde ester fonksiyonel grupları içeren yoğuşma olimerleridir. CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARIler doğada bulunmasına karşın , polyester Su Deposu genel olarak tüm polietilen tereftalat ve polikarbonat içeren sentetik polyester CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARIe ait geniş bir aileyi belirtir. PET , termoplastik polyester CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARIin en önemlilerinden biridir.

ilk sentetik polyester Su Deposu olan gliserin ftalat su geçirmezlik özelliği elde etmek için 1. Dünya Savaşında kullanılmıştır. Doğal polyester CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI 1830lu yıllardan beri bilinmektedir. CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI kelimesinin yaygın kullanımı polyester Su Deposu liften gelen kumaşı belirtir. CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI giysiler , doğal liflerle karşılaştırıldığında , daha az doğal hissedilir. CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI lifler sıklıkla pamuk lifleri ile beraber , daha iyi özelliklere sahip giysiler üretmekte kullanılır.

  • Pamuk gibi başka malzemelerle de karıştırılarak kullanılabilen polimerdir.
  • Dünya üzerinde özellikle perdelik kumaş üreten fabrikaların çokça kıllandığı , öte taraftan araba iç lastiğinde dolgu malzemesi olarak da kullanılabilinen kimyasal bir tekstil lifidir.
  • Polietilen tereftalik asit ve mono etilen glikolün katalizör yardımıyla karıştırılması ve isteğe göre titanyum dioksit , baryum sülfat gibi yabancı maddelerin eklenmesiyle üretilen pamuğun alternatifi bir ipliktir. Ev tekstilinden otomative , giyime kadar hemen hemen her yerde kullanılır. Naylona göre daha kalitelidir. Çeşidi boldur. Sanayide başlı başına bir iş koludur.

CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI su Deposu ve Tankların Yerinde imalat ve montajı:

Oturmus oldugunuz apartman ve binanizdaki metal sac ve beton depolariniz cürüme ve sizdirma yaparak insan saglina ve bina temeline zarar verdiginden dolayi sagliniz ve binaniz deprem esnasinda zarar görmesine sebep verebilir. CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI depolarinizin paslanmasi ve temizlenmesi yapilmadigindan dolayi deponuzdaki suyunuz çamur , pas , diger organik ve inorganik maddeler insan sagliniza olumsuz sekilde zarar verecegini düsündügümüz için Siz degerli müsterimize CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI ve Fiberglas su deposu ve su tankin tavsiye ediyoruz maliyeti ekonomik üretimi rahat olan depolarimiz tüm gövde parçalarini fabrikamizda üreterek (De monte) olarak parçalardan üretilen polyester Su Deposu su depolarin önceden kesif yaptigimiz binanizin bodrum zeminine yattiracaginiz su deposunu Firmamızın uzman ekiplerince su deponuzu montaj yapiyoruz. Montaj bittikten sonra su deponuzu sihhi tesisatçiya baglantilarini baglattirarak su deponuz kullanima hazir hale getiriyorsunuz.

CTP ( CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI polyester Su Deposu depo) larin avantajlari:

Diger malzemeleri göre daha hafiftir , Elektrigi iletmezler , Korozyona dayaniklidirlar , paslanmaz ve çürümezler , Su izolasyonu saglar , isi izolasyonu saglar. Yüksek mukavemet degerli vardir. Istenilen tonajda üretilebilmektedir , boya ve bakim istemez. Dis bakim gerektirmeksizin , uzun ömürlüdür ve montaji kolaydir.

Kompozit Nedir? ( Fiberglas ve CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI ):
Reçine katki malzemeleri ilave edilmis termoset reçinelerin veya termoplastlarin elyaflar ile ( cam , karbon , aramid vs..) veya dolgu malzemeleri takviye edilmesi ve bu karisimin belirli bir prosese tabi tutulmasi sonucunda sertlesmesi ile elde edilen ürünler kompozit malzeme olarak adlandirilir. Saf haldeki reçinelerin (takviyelerle birlikte) katki malzemesi ile sertlestirilmesi sonucu elde edilen kompozit ürünlerin mekanik mukavemet degerleri diger plastiklere(Polietilene) göre kiyaslanamayacak kadar yüksektir.

Kompozitleri olusturan temel malzemeler polimerler , termosetler reçineler veya termoplast reçineler , takviye malzemeleri , katki malzemeleri ve dolgu malzemeleridir. Cam elyaf takviyesi ile fiziksel mukavemetleri arttirilmis kompozit malzemeler ahsap , beton , metal , cam gibi bir üretim malzemesi olup , kullanim amacina uygun degisik özelliklerin kolayca kazanilabilmesi özelligi ile diger üretim malzemelerine göre üstünlük gösterir. CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI polyester Su Deposu (CTP) olarak adlandirilan kompozitler ticari olarak en uygun kullanim alanina sahip takviyeli polyester Su Deposu lerdir.

Yapılacak işler:

Fiberci , Fiberglas , Fiberglass , Fiber Teknikleri , Fiber Boya , Fiber Onarım , Fiber Model , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Ustası , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Fiber Ustası , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Fiberglas Ustası , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Fiberglas Kalıp , Cam Takviyeli CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Mimari , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Maket Ürünler , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Yeniden Modelleme , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Bulunmayan Parça , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Fiber Kırık Onarım , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Plastik Onarım , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Prekast , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Prekast kalıplar , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Su oluğu , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Fiber Nedir , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Nedir , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Fiber Kaplama , CTP CAM ELYAF ZEMİN KAPLAMALARI Fiber Boya ,

 

 

 

Cam Elyaf Ürünleri AVANTAJLARI NELERDİR?

1.Yüksek mukavemet : Kompozitler yüksek mukavemet değerleri sağlayan malzemeler arasında en etkin olanlardan birisidir.

2.Hafiflik : Kompozitler birim alan ağırlığında hem takviyesiz plastiklere, hem de metallere göre daha yüksek mukavemet değerleri sunmaktadır.

3.Tasarım esnekliği : Kompozitler bir tasarımcının aklına gelebilecek her türlü karmaşık, basit, geniş, küçük, yapısal, estetik, dekoratif yada fonksiyonel amaçlı olarak tasarlanabilir.

4.Boyutsal stabilite : Çeşitli mekanik, çevresel baskılar altında termoset kompozit ürünler şekillerini ve işlevselliklerini korumaktadırlar.

5.Yüksek Dielektrik Direnimi : Kompozitlerin göze çarpan elektrik yalıtım özellikleri, birçok komponentin üretimi konusunda açık bir tercih nedenidir.

6.Korozyon dayanımı : Kompozitlerin antikorrozif özelliği, diğer üretim malzemelerinden üstün olan niteliklerinden biridir.

7.Kalıplama kolaylığı : Kompozit ürünler, çelik türündeki geleneksel malzemelerde karşılaşılan birçok parçanın birleştirilmesi ve sonradan monte edilmesi işlemini tek parçada kalıplama olanağı ile ortadan kaldırmaktadır.

8.Yüzey uygulamaları : Kompozit ürünlerde kullanılan polyester reçine, özel pigment katkıları ile renklendirilmek suretiyle, amaca uygun kendinden renkli olarakta üretilebilir.

9.Şeffaflık özelliği : Kompozitler, cam kadar ışık geçirgen olabilir. Tam şeffaf olması nedeni ile ışığı yayması sayesinde, diffüze ışığın önem kazandığı seralarda ve güneş kolektörü yapımında önemli avantaj sağlar.

10.Beton yüzeylere uygulama imkanı : Beton yüzeylere, kompozitler mükemmel yapışır. Özellikle, betonun gözenekli olması nedeniyle, kompoziti oluşturan ana malzemelerden polyester reçinenin beton gözeneklerinden sızması ve beton kütle içinde sertleşmesinden dolayı mükemmel bir yapışma sağlanır.

11.Ahşap yüzeylere uygulama imkanı : Kompozitler ahşap yüzeylere yapışma özelliğine sahiptir. Ancak ahşabın kuru olması ve stiren ihtiva eden polyester reçine ile iyi bir şekilde emdirilmesi gerekir.

12.Demir yüzeylere uygulama imkanı : Demir yüzeydeki pas ve yağ kalıntıları temizlendikten sonra kompozitlerle kaplanabilir. Bu sayede demir ve çelik yüzeyler, kompozitlerle kaplanarak korozyon etkilerinden korunmaktadır.

13.Yanmazlık özelliği : Kompozitlerin alev dayanımı, kullanılan polyesterin özelliğine bağlıdır. Alev dayanım özelliğinin arandığı yerlerde Alev dayanımlı polyester kullanılmalıdır.

14.Kompozitler sıcaklıktan etkilenmez : Kompozit ürünler, termoset plastikler grubundan polyester reçineler ile yapıldığı için yumuşamaz ve şekil değiştirmez. Isı dayanıklılığı kullanılan polyester reçinenin cinsine bağlıdır.

15.Kompozitler içine farklı malzemeler gömülebilir : Kompozitler çine demir, ahşap, halat, tel, mukavva, poliüretan sert köpük gibi malzemeler gömülerek mekanik özellikleri farklılaştırılabilir.

16.Tamir edilebilirlik özelliği : Tamir izlerinin görünmemesi için, onarım işleminin bir kalıp üzerinde yapılması, ya da onarımdan sonra zımpara veya boya yapılması gerekir.

17.Kompozitler kesilip delinebilir : Kompozitler, tahta gibi kolayca kesilir, delinir, zımparalanır. Bu amaçla kullanılan aletlerin sert çelik veya elmas uçlu olması halinde daha iyi sonuç alınmaktadır.

Cam Elyaf Ürünleri NEDİR?

Cam Elyaf Ürünleri cam elyafı ile takviye edilerek fiziksel mukavemet değerleri arttırılmış doymamış polyesterden oluşan kompozit bir malzemedir. Cam Elyaf Ürünleri ahşap, beton, metal, cam v.b gibi bir üretim malzemesi olup, kullanım amacına uygun değişik özelliklerin kolayca kazandırılabilmesi özelliği ile diğer üretim malzemelerine göre üstünlük gösterir.

Cam Elyaf Ürünleri ne anlama gelmektedir ? 
Cam Elyaf Ürünleri Camelyafı Takviyeli Plastik sözcüklerinin baş harflerinden oluşan, Türkçe bir kısaltmadır. Yabancı ülkelerde de benzer kısaltmalarla ifade edilen bu kavramın bazı örnekleri aşağıda verilmiştir.

Comments are closed.

top3
ŞAH FİBERGLASS ÜRÜNLERİ